Znanstvenici traže lijek protiv ebole
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Otvarajući skup, kongoanski ministar šumarstva i okoliša Henri Djombo upozorio je na brzo širenje virusa u zemljama koje graniče s Kongom zbog seobe primata.
Analizom uzoraka u Međunarodnom središtu za istraživanje bolesti u Francevilleu u Gabonu utvrđeno je da su oboljeli jeli meso uginulih gorila koje su pronašli u šumi.
Prema službenim podacima objavljenim u utorak navečer, od siječnja je od epidemije umrlo 88 od 108 osoba u okrugu Kelle i Mbomo, gdje je borba protiv širenja epidemije otežana zbog jake tradicije i vjerovanja.
Eric Leroy iz Međunarodnog središta za bolesti u Francevilleu u Gabonu istaknuo je činjenicu da uzrok bolesti još nije poznat, premda se ´zaraza širi sa životinje na čovjeka´.
U zaštićenom području Lossi između okruga Kelle i Mbomo već je uginulo od petsto do šesto gorila, a ima ih još četiristo. Druge ugibaju u nacionalnom parku Odzala, najvećem u srednjoj Africi, u okrugu Mbomo. Samo u Kongu živi 40 do 50 posto srednjoafričkih gorila.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati