ZAŠTO SE KEKSI DROBE?
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Iako je opće mišljenje da se keksi lome zato što se s njima grubo postupa prije nego što dođu do kupaca, stručnjaci sa Sveučilišta Loughborough u središnjoj Engleskoj tvrde da je problem u načinu proizvodnje.
"Kada izvadite keks iz pećnice on upija vladu iz atmosfere", rekao je profesor Ricky Wildman. "Ako je vlaga u zraku normalna, neki se dijelovi keksa suše, a drugi upijaju vlagu."
Keksi se tada djelomično stežu, a djelomično šire što potiče unutarnje sile u keksima koje dovode do loma.
Wildman je taj je postupak slikovito prikazao kao potres u keksu. "To je baš zanimljivo", rekao je.
Njegov istraživački tim kaže da bi proizvođači keksa morali bolje kontrolirati vlagu u tvornicama i peći kekse duže na nižoj temperaturi.
Wildman je ocijenio da istraživanje ima ozbiljne implikacije na britansku industriju keksa, koja godišnje vrijedi 1,5 milijardi funti.
(Hina) bcav dgk
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati