Vlahušić o slučaju vukovarske bolnice
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Ocijenivši kako slučaj vukovarske bolnice nije jednostavno riješiti, Vlahušić je na konferenciji za novinare napomenuo da je ta bolnica ipak u boljoj poziciji od mnogih drugih.
Svi njezini dugovi sanirani su krajem prošle godine, pa nije upitno njezino financijsko poslovanje niti redovni rad, ustvrdio je Vlahušić.
Bolnici su krajem prošle godine podmireni dugovi dobavljačima od 10 milijuna kuna te 15 milijuna kuna za dodatak zaposlenima na područjima od posebne državne skrbi.
Trenutno nepokriveni materijalni troškovi bolnice iznose 3,7 milijuna kuna, pa Vlahušić kaže da ne zna zašto je u nedavnim istupima ravnateljica bolnice Vesna Bosanac govorila da bolnica duguje 14 milijuna kuna.
Financijsko poslovanje te ustanove izazvalo je pozornost u rujnu prošle godine, kada je objavljen nalaz revizije po kojem je ravnateljica Vesna Bosanac sebi protuzakonito obračunavala pripravnost i prekovremeni rad, te isplaćivala velika sredstva za vanjske suradnike. Predmet je u Državnom odvjetništvu, a do danas se o njemu nitko nije očitovao.
Upitan zašto nije smijenio ravnateljicu Bosanac, Vlahušić je ustvrdio kako to nije u njegovoj nadležnosti, već Upravnog vijeća bolnice koje imenuje vlasnik, a to je Županija Vukovarsko-srijemska.
Upravno vijeće bilo je, po ministrovim riječima, upoznato s nalazima revizije, ali se o njemu do danas nije očitovalo.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara