Vlada popustila pristisku liječnika
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Liječnici će ostvariti dodatak na plaću zbog izvanredne odgovornosti za život i zdravlje ljudi, priopćeno je.
Ministar zdravstva i socijalne skrbi Neven Ljubičić izjavio je za Hinu da je to znak dobre volje prema liječnicima uoči najavljena općeg štrajka za ponedjeljak, 11. travnja. No, dodao je, "to nije popuštanje sindikalnim prijetnjama štrajkom, već je Vlada prepoznala određene nepravilnosti, a s time su se složili i ostali sindikati, potpisnici Granskoga kolektivnog ugovora (GKU), jer takav dodatak pripada liječnicima u okviru financijskih mogućnosti države".
Ministar je rekao da će liječnicima 10-postotni dodatak na plaću biti isplaćen u svibnju.
Predsjednik HLS-a Ivica Babić nije želio komentirati Vladinu Uredbu. Kratko je izjavio da će se sutra sastati članovi Štrajkaškog odbora, a u petak i skupštine sindikata, koji će utvrditi stajalište o Uredbi.
HLS traži od Ministarstva zdravstva i socijalne skrbi primjenu Strukovnoga kolektivnog ugovora (SKU) za liječnike i stomatologe i povećanje liječničke plaće za 10 posto u ovoj godini.
Vlada, međutim, odbija primijeniti SKU jer sud još nije odlučio o tužbi Samostalnog sindikata zdravstva i Sindikata medicinskih sestara koji traže poništenje SKU-a, smatrajući ga nezakonitim, s čime se u međuvremenu složila i Vlada.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara