Video: Keniju zabijelio snijeg
MJEŠTANI kenijskog sela Busara, koje se nalazi oko 255 kilometara sjeverozapadno od glavnog grada Nairobija, jučer su po prvi put u životu imali priliku vidjeti snijeg. Začuđeni bijelim pokrivačem, neki su ga odlučili i okusiti, dok su djeca isprobala čari grudanja.
Kako prenosi Reuters, jedan od uzbuđenih mještana novinarima je rekao: "Gledali smo veliki bijeli pokrivač te smo odlučili pogledati što je to. Mislili smo da se Isus vratio na zemlju". Drugi je pak stručno ocijenio kako je snijeg sladak: "Ovo je slatko, nisam još nikad vidio nešto ovakvo. Volimo led jer je vruće i osvježava nas".
Kenijski meteorološki zavod je izvijestio kako je do padanja snježnih gruda došlo nakon tropske oluje, koja je zemlju zahvatila u utorak, i koja je izazvala miješanje hladnih zračnih struja s Indijskog oceana te toplih zračnih struja s rijeke Kong. "Riječ je o mješavini čestica snijega i leda, koje su stvorile bijeli prekrivač", navode meteorolozi.
I.M.
Foto: Screenshot
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati