Unatoč Mesićevim željama, Sanader ide u New York
PREMIJER Ivo Sanader odlučio je ustrajati u svojoj odluci da, unatoč željama Stjepana Mesića da obavi tu dužnost, o radu Haškog suda na sjednici opće skupštine Ujedinjenih naroda u New Yorku govori upravo on.
Sanader kaže kako predsjednik razmišlja "dobro i ispravno", no da je on odlučio i da ide u New York. Sanader dodaje kako bi "i on na predsjednikovu mjestu tako razmišljao", te objašnjava kako Mesić nije izjavio da je bolje da on razgovara o Haškom sudu, nego da je to bio izvadak iz njegova dnevnika koji je pisao dok je bio u New Yorku i koji je jučer objavljen u jednom tjedniku.
Mesić je, naime, u dnevniku kojega je vodio za taj tjednik, a u kojemu je opisivao svoje dojmove s prošlotjednog zasjedanja Skupštine UN-a, napisao kako bi bilo "najpametnije da on ode na tu sjednicu i da mirno i razložno kaže ono što u ovom trenutku u ime Hrvatske treba reći”.
Mesić je svoj stav obrazložio time da su "svi drugi već umočeni u predizborne okršaje, a nikako ne bi bilo dobro kada bi se to reflektiralo u zaoštravanje prema Haškom sudu ili međunarodnoj zajednici, odnosno UN-u koji je osnivač tog suda". Sanader, s druge strane, nije obrazložio zašto, unatoč Mesićevom stavu, on odlazi u New York. Uz dužno poštovanje, kakvo premijer redovito u ovakvim situacijama tobože pokaže prema predsjedniku, Sanader je samo najavio odlazak u New York.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati