U Zagrebu 411 novih slučajeva
U ZAGREBU je u posljednja 24 sata registrirano 411 novooboljelih osoba od covida-19, a mjera samoizolacije izrečena je za 755 osoba, priopćeno je u nedjelju iz Nastavnog zavoda za javno zdravstvo "Dr. Andrija Štampar".
Trenutno je u Gradu Zagrebu 3119 aktivnih slučajeva te je na Zagrebačkom velesajmu do sada ukupno cijepljeno 49.586 osoba.
Za 209 novooboljelih osoba u Zagrebu utvrđeno je da su kontakti covid-pozivnih osoba, kod šest je moguće izlaganje na radnom mjestu, kod dvije tijekom okupljanja, a jedna je osoba doputovala iz Crne Gore.
Kod pet osoba izvor zaraze su obrazovne ustanove, po dvije osobe su korisnici i djelatnici domova za starije osobe, a dvije osobe su oboljele u zdravstvenim ustanovama.
Obrada za 31 osobu je još u tijeku, a za 145 novooboljelih za sada nema epidemiološke anamneze.
Tijekom proteklog dana, zbog pozitivnog nalaza testa na SARS-CoV-2 kod 30 učenika i tri nastavnika osnovnih te jednog učenika i dva nastavnika srednjih škola, mjera samoizolacije izrečena je za 475 učenika osnovnih i 20 učenika srednjih škola.
U Karanteni Grada Zagreba je pet osoba.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati