U Škabrnji posvećena nova crkva
Tekst se nastavlja ispod oglasa
U Škabrnji se okupilo nekoliko tisuća vjernika iz Škabrnje i okolnih mjesta, a crkvu je posvetio zadarski nadbiskup msgr. Ivan Prenđa.
Među gostima su među ostalima bili i predsjednik Sabora Vladimir Šeks, ministar mora, turizma, prometa i razvitka Božidar Kalmeta, zadarski župan Ivo Grbić, te zadarska gradonačelnica Ana Lovrin.
"Mi smo živa Crkva, Crkva je uspijevala opstati kroz stoljeća, a ova župa je mjesto gdje se stoljećima sastaju vjernici. Ne slavimo danas pobjedu ni nad kime, nego slavimo pobjedu nad mržnjom. Praštanje neka bude početak novoga društva", rekao je tom prigodom zadarski nadbiskup msgr. Ivan Prenđa.
U novu crkvu, na kojoj još nije završeno pročelje, dosad je uloženo više od deset milijuna kuna, a većinu novca osigurali su Ministarstvo razvitka i obnove, zadarska nadbiskupija i župa iz Škabrnje, te mnogobrojni donatori.
(Hina) xima yvkn
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati