U Rumi se potukli općinski vijećnici
DA POLICIJSKO uredovanje na sjednicama lokalnih organa vlasti nije samo hrvatska specijalnost, svjedoči i današnji slučaj iz Rume u Srbiji, gdje je došlo do fizičkog obračuna općinskih vijećnika vladajuće Demokratske stranke s općinskim vijećnicima oporbene Srpske radikalne stranke.
SRS je do prije mjesec dana u Rumi imala vlast, ali ju je izgubila kada su dvojica njenih vijećnika prešla u redove DS.
Međutim, DS još uvijek nije uspjela preuzeti vlast, jer su vijećnici i članovi SRS okupirali općinsku zgradu, tvrdeći kako je sjednica na kojoj su izabrani novi općinski čelnici održana nelegalno.
Kada su danas predstavnici DS po treći put u mjesec dana pokušali ući u zgradu općine, došlo je do fizičkog obračuna. Tom prilikom je jedan od članova SRS bacio suzavac, nakon čega ga je uhitila policija. U tučnjavi, inače, nije bilo ozbiljno ozlijeđenih.
Nakon završetka fizičkog obračuna, policija nadzire zgradu općine u Rumi.
R.R.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati