Tomčić: Linić stvorio problem od hrvatske privatizacije
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tomčić je time odgovorio na novinarsku zamolbu da komentira Linićevu izjavu kako bi HSS-ovim političarima bilo bolje da odlučuju, a ne komentiraju privatizaciju.
Po Tomčićevoj ocjeni, privatizacija se obavlja u nenormalnim okolnostima, jer njome upravljaju u jednom dijelu nekompetentni činovnici uz asistenciju ponekad nekih članova Vlade.
Na novinarski upit o mogućem stečaju kraljevičkog brodogradilišta Viktor Lenac, Tomčić je kazao kako nije dovoljno upoznat. Dodao je međutim da, ukoliko je točno kako Viktor Lenac ide u stečaj, morat će se postaviti pitanje odgovornosti onih koji su tu tvrtku "nemilosrdno pumpali sa pozamašnim svotama novca pod vrlo povoljnim uvjetima". Pritom se, ustvrdio je, definitivno mora postaviti pitanje ima li država uopće viziju o tome što s brodogradnjom.
Što se tiče PIK-a Belje naglasio je kako je nedopustivo da taj kombinat, o kojem ovisi cijela Baranja, samo tako stoji. Po njegovom mišljenju, u Belju se hitno mora uvesti krizni menagement, novi nadzorni odbor, napraviti detaljna analiza stvarnog stanja te utvrditi rokovi do kada i po kojem konceptu treba početi privatizacija.
Na upit o mogućoj koaliciji na predstojećim izborima Tomčić je naglasio da ni potencijalni partneri, ni novinari, a niti hrvatska javnost neće dobiti odgovor na to pitanje sve dok izbori ne prođu. "U glavama najvećih stranaka u Hrvatskoj je dogovorna demokracija, a mi je više ne prihvaćamo. Prvo treba pitati narod", poručio je Tomčić.
Predsjednik HSS-a danas je sudjelovao u manifestaciji "Izaberimo prirodno! Kupujmo Hrvatskoj", a na kojoj su predstavljeni domaći proizvodi i tradicionalna hrvatska jela.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara