Teheran predlaže da Francuska obogaćuje iranski uran
TEHERAN je predložio da Francuska osnuje konzorcij koji bi obogaćivao iranski uran, objasnivši da bi se na taj način udovoljilo međunarodnim zahtjevima glede kontrole nad nuklearnim programom, izvješćuje u utorak Associated Press.
Mohammad Saedi, zamjenik ravnatelja Iranske agencije za atomsku energiju, izjavio je u razgovoru za francuski radio u Teheranu da bi mogući partneri u predloženom konzorciju bila dva francuska nuklearna proizvođača.
"Tako bi Francuska, putem tvrtki Eurodif i Areva na opipljiv način kontrolirala naše aktivnosti vezane uz obogaćivanje urana", objasnio je Saedi.
Areva je državna tvrtka s aktivnostima u nekoliko zemalja. Eurodif je postrojenje u Francuskoj za obogaćivanje urana i već je prije poslovalo s Iranom.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati