Siščani prosvjedovali protiv onečišćivača zraka
U ORGANIZACIJI Sisačke ekoakcije danas je u Sisku održan prosvjed kojim se od Rafinerije, Herbosa i Termoelektrane tražilo da prestanu s onečišćenjem zraka i okoliša.
U prosvjedu pod nazivom "Sisački gas maskenbal" sudjelovalo oko tisuću građana, članova sisačke udruge "zeleni" te aktivista iz cijele Hrvatske. Cilj prosvjeda koji je, kako je rečeno samo jedan u nizu, upozoriti na sve češće ekološke incidente u gradu te sve veći broj oboljelih od zloćudnih bolesti.
Neugodan miris izazvan sumporovodikom koji ispušta Inina rafinerija nafte, kao i povećana koncentracija benzena kod rafinerije i termoelektrane u naselju Sisak Caprag, potaknuli su Siščane da pokrenu inicijativu za osnivanje udruge oboljelih od karcinoma.
Osim toga, potpisuje se peticija protiv zagađenja, a najavljuju i prosvjede pred rafinerijom, termoelektranom i ostalim tvornicama koje same spaljuju otpad i tako predstavljaju moguće zagađivače okoliša.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati