Šibenski poduzetnik prijeti masakrom
KONTROVERZNI šibenski poduzetnik Karlo Pekas tek što je izašao iz zatvora zbog prijetnji lokalnim političarima, državnim službenicima, policiji pa i samom tadašnjem ministru Lučinu da će ih ubiti, zaprijetio je da će počiniti masakr ako ga još samo jednom uhite i ako u roku od tri dana ne riješe problem s dozvolom za gradnju motela.
Kako piše Glas Istre Pekasa je prošlo ljeto zadarski Općinski sud osudio na 20 mjeseci zatvora jer je po Šibeniku dijelio prijeteće letke u kojima je imenom i prezimenom lokalne političare, suce i policajce optužio za prevaru i političke igre zbog kojih godinama ne može na Tromilji dobiti potrebne dozvole za gradnju motela.
Kada ga je policija zbog letaka pokušala uhititi Pekas se zatvorio u svoju kuću i naoružan do zuba dva tjedna se nijr htio predati.
Nakon izlaska iz zatvora Pekas tvrdi kako je posjetio predsjednika županijskog HDZ-a i načelnika policije Branka Perana, te da su oni "još uvijek ista arogantna bagra koja ne shvaća koje probleme nameće ljudima".
Pekas je istaknuo, prenosi Glas Istre, kako šibenski političari imaju tri dana da riješe problem s dozvolama ili će počiniti masakr.
"Ja znam što ću napraviti. Ne mogu vam točno reći, jer mi prisluškuju telefon, ali vidjet će ako mi ne odgovore. Mene je politika dovela u ovu situaciju, zbog njih sam bio uhićen, a zbog ovog zadnjeg postupka tražim dva milijuna kuna odštete za vrijeme provedeno u zatvoru i ponavljanje postupka." - kaže Pekas.
A.H.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati