Šeks primio turskog premijera
PREDSJEDNIK Hrvatskog sabora Vladimir Šeks primo je u ponedjeljak predsjednika turske vlade Recepa Tayyipa Erdogana u sklopu njegovog prvog službenog posjeta Republici Hrvatskoj, navodi se službenom saborskom priopćenju.
Predsjednik Hrvatskog sabora i turski premijer Erdogan razgovarali su o procesu priključenja Hrvatske i Turske Europskoj uniji (EU), te zaključili da je i ovaj susret u funkciji razvijanja dobrih bilateralnih odnosa, posebice gospodarske suradnje, kao i razmjene iskustava u pitanjima koja se tiču članstva ovih dviju država u Europskoj uniji i NATO-u, stoji u priopćenju.
U razgovoru je istaknuto da se odnosi Hrvatske i Turske uspješno razvijaju na bilateralnom, regionalnom i multiregionalnom planu.
Erdogan se prije toga sastao s hrvatskim premijerom Ivom Sanaderom, a utorak će ga primiti predsjednik Republike Stjepan Mesić.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati