SAD se bori s nedostatkom vojnika
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Zapovijed o privremenoj zabrani umirovljenja stupit će na snagu uskoro, a financijske stimulacije već su se počele primjenjivati.
Pentagon se priprema započeti zamjenu svježim postrojbama oko 120.000 tisuća američkih vojnika u Iraku i oko 11.000 u Afganistanu. Vojnicima će privremeno biti zabranjeno umirovljenje ili napuštanje vojske nakon povratka u baze u Americi, ali neće biti produljen njihov boravak u Iraku i Afganistanu.
SAD ima oko 1,4 milijuna aktivnih vojnika od kojih je oko 480.000 u kopnenoj vojsci. Neki visoki časnici kopnene vojske založili su se za povećanje broja vojnika kako bi mogli odgovoriti na povećane zahtjeve stavljene pred kopnenu vojsku većinom u Iraku i Afganistanu.
Zapovjed o "zaustavljanju odlazaka" korištena je niz puta u posljednje dvije godine kako bi se očuvala stabilnost postrojbi i funkcioniranje kako kopnene vojske tako i drugih rodova.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati