SAD nikada nije imao dovoljno postrojbi u Iraku
"Nikada nismo imali dovoljno postrojbi na terenu", kazao je veleposlanik Bremer pred konferencijom profesionalnih djelatnika u osiguranju, okupljenih u ponedjeljak u White Sulphur Springsu .
Po njegovu je mišljenju manjak izvidnica nakon pada Bagdada i drugih gradova u zemlji za rezultat imao "stravičnu" pljačku. "Platili smo visoku cijenu jer je to uvelo ozračje anarhije", ocijenio je on.
Ti komentari suprotni su od opetovanih izjava predsjednika Georgea W. Busha, ministra obrane Donalda Rumsfelda i drugih visokih dužnosnika administracije, koji su uvijek inzistirali na činjenici da SAD raspolaže dovoljnim brojem vojnika u Iraku.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati