Rohatinski: Inflacija u 2009. godini će biti 3,5 posto
GUVERNER Hrvatske narodne banke, Željko Rohatinski, danas je na skupštini hrvatskih izvoznika izrekao svoja predviđanja po pitanju vrijednosti kune za sljedeću godinu.
"Godine 2009. stopa rasta bit će dva posto, a prosječna inflacija spustit će se na 3,5 posto", kaže on. Izvoznicima je poručio da ne očekuje promjenu tečaja.
Rohatinski je kazao i kako traži od Vlade da odgodi liberalizaciju deviznog poslovanja s inozemstvom za godinu dana kako bi spriječio odljev kapitala, te najavio da će se pojedini propisi promijeniti ako to bude potrebno radi lakšeg kreditiranja banaka.
C.D.
Foto: Lider
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati