Provalnici oštetili crkvu u Sarajevu
NEPOZNATI počinitelji provalili su u župnu crkvu Uznesenja Blažene Djevice Marije u Sarajevu, načinivši pri tom znatnu štetu, prenijela je u subotu Katolička tiskovna agencija Biskupske konferencije Bosne i Hrecegovine (KTA).
Provala u crkvu koja se nalazi u sarajevskom naselju Stup dogodila se u noći između petka i subote.
KTA navodi da su provalnici potpuno odvalili prozor na sakristiji, ispreturali sve ormare i otuđili dio novca od milodara, razbacali knjige te oštetili kip svetog Ante Padovanskog.
U toj crkvi nalaze se i brojne vrijedne intarzije austrijskog umjetnika Eigla Wernera koje nisu oštećene.
Zna se da su provalnici uspjeli pronaći i odnijeti manju količinu novca, ali je šteta koju su načinili znatno veća.
Župnik Paradžik je izrazio nadu kako će policija koja je obavila očevid ovoga puta obaviti svoj posao do kraja te da neće kao u ranijim slučajevima krivnju svaliti na malodobnike.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati