Predstavila se koalicija HSLS-HIP-HSD
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Predsjednik Hrvatskih socijaldemokrata Zdravko Tomac rekao je kako će kolacija navijestiti rat korupciji i mitu u gradu Zagrebu. "Hrvatskoj je potreban treći put koji treba započeti u Zagrebu", rekao je Tomac.
Dodao je da koalicija na izbornu listu želi staviti stručne ljude koji ne žive od politike, koji nisu sudjelovali u korupciji i privatizacijskim aferama.
Predsjednik HIP-a Miroslav Tuđman rekao je da se koalicija tri stranke zalaže za obnovu Oltara domovine na Medvedgradu, kako bi on postao atrakcija na koju bi počast dolazila odavati strana izaslanstva, kao i da se zagrebačka zračna luka imenuje po prvom hrvatskom predsjedniku Franji Tuđmanu.
Predsjednik HIP-a smatra da Zagreb treba postati istodobno europski velegrad i nacionalna metropola koja će, kao i cijela nacija i država, sama odlučivati o svom identitetu, a ne ponašati se po nečijem diktatu.
Kosor ističe kako tri stranke smatraju da direktori gradskih poduzeća i predstojnici gradskih ureda ne bi smjeli biti stranački ljudi već bi se trebali birati putem natječaja.
Zagreb treba donijeti gospodarsku strategiju razvoja te riješiti prometno pitanje kombinacijom metroa i željeznice, rekao je također Kosor.
(Hina) xmt yln
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati