Pobuna protiv Vlahušića: Dubrovački Vrtlar u štrajku
Foto: Admir Buljubašić (Cropix)
"OBVEZE Grada Dubrovnika kao vlasnika našeg društva su da upravlja imovinom po načelima dobrog gospodarstvenika, a ne da im ta imovina služi za političke igre i privatne interese", stoji u pismu koje potpisuju zaposlenici dubrovačke tvrtke Vrtlar u vlasništvu Grada Dubrovnika, koji su jutros krenuli u štrajk nezadovoljni što im nisu isplaćene plaće za srpanj i kolovoz. Naime, Vrtlar se spominje u najvećoj aferi gradonačelnika Andre Vlahušića nakon golfa na Srđu. Riječ je o spornoj posudbi u aferi Šipan koja je išla upravo preko Vrtlara.
> Kriminalistička policija ušla u ured gradonačelnika Dubrovnika Andre Vlahušića
>Dokument o uplati novca za Društvo prijatelja dubrovačke starine - falsificiran?
"Štrajk će trajati sve dok se ne ispune minimalni uvjeti, a to je isplata dvije plaće", poručili su jutros na posebnoj konferenciji za novinare povjerenik Samostalnog sindikata radnika u komunalnim i srodnim djelatnostima Hrvatske Zdravko Papac i povjerenica Sindikata komunalnih radnika Hrvatske Ivona Ferk.
Dva sindikata koja djeluju zajednički u štrajku obavijestila su danas dubrovačke novinare kako je propalo više pokušaja mirenja s upravom društva koje nije uspjelo.
Zanimljivo je kako su novinari upitali radnike zašto nisu pričekali sljedeću sjednicu Gradskog vijeća Dubrovnika na kojem bi se trebala donijeti odluka o kreditu vrijednom 12 milijuna kuna, a kojim bi se trebali riješiti svi njihovi problemi. Radnici su im odgovorili da su ih pozvali na strpljenje iz Grada Dubrovnika, ali da su to oni koji ne znaju što znači ostati dva mjeseca bez ionako male plaće.