Pirotehničari prosvjedovali zbog neisplaćenih plaća
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Oko 180 pirotehničara zaposlenih u Mungosu nezadovoljno je jer su im lani od lipnja smanjene plaće za 25 posto uz dogovor da će im se u rujnu vratiti zaostatak, ali to se nije dogodilo.
"Radi poremećene situacije na tržištu razminiranja pristali smo na smanjenje plaća, no suprotno dogovoru razlika nam u rujnu nije vraćena", upozorio je dopredsjednik Sindikata zaposlenih na poslovima razminiranja Niko Režić.
Stoga Uprava svakom pirotehničaru duguje po 20.000 kuna.
Pirotehničari su iznijeli niz pregovora na dosadašnji rad Uprave, odnosno njezinog predsjednika i jedinog člana Darka Rašete.
Radnici su ogorčeni jer im banke ukidaju minuse, a jedan je zbog neplaćanja računa čak dobio opomenu od dimnjačara.
Direktor Mungosa Darko Rašeta izašao je pred prosvjednike rekavši da plaća za kolovoz zaostaje jer su lani nastupili poremećaji na tržištu razminiranja.
"Mungos je velika tvrtka, a tržište je prilagođeno malim tvrtkama pa ne možemo osigurati dovoljno posla", kazao je.
Najavio je da će plaća za kolovoz biti isplaćena danas, dodavši da nije isplaćena ranije jer Hrvatske autoceste kasne s isplatom 3,5 milijuna kuna.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
No, taj novac bit će dovoljan samo za isplatu osnovne plaće, pa radnicima, kao ni u srpnju, neće biti uplaćeni doprinosi.
Radnici su tijekom prosvjeda doznali od novog vlasnika - Hrvatskog fonda za privatizaciju, da će idući tjedan biti imenovan novi Nadzorni odbor koji će smijeniti Upravu.
Rašeta je rekao da će neovisno o tome podnijeti ostavku. On smatra da se tvrtka u sadašnjem obliku ne može održati jer bi samostalno na tržištu mogla opstati s najviše 60 radnika, a u Mungosu ih je trenutno zaposleno 250.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara