Otvoren afrički summit
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Na dvodnevnom skupu očekuje se oko 30 izaslanstava. Radi se o prvom summitu otkako je Organizacija afričkog jedinstva transformirana u Afričku uniju (AU) prošloga srpnja u Durbanu.
´I dalje smo suočeni s izazovom ustanovljenja mira i stabilnosti na našem kontinetu. Događaji nas tjeraju da hitno osnujemo afričko Vijeće mira i sigurnosti´, rekao je u uvodnom izlaganju južnoafrički predsjednik Thabo Mbeki. Pozvao je sve zemlje da ratificiraju protokol kako bi se panafričko Vijeće mira i sigurnosti moglo osnovati na sljedećem summitu.
Već po običaju, najveće izaslanstvo na skupovima ovoga tipa je Libijsko. Pratnju pukovnika Gadafija čini nekoliko stotina ljudi.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati