Od hladnoće u Poljskoj preminulo 13 ljudi
Tekst: Z.J.
Foto: AFP
OD HLADNOĆE je u prvim danim nove godine u poljskoj poginulo 13 osoba. Samo u protekloj noći je na sjeverozapadu Poljske temperatura pala na minus 25 stupnjeva Celzijevih. Većina smrtnih slučajeva se dogodila među beskućnicima koji su preminuli od pothlađivanja nakon pretjeranog unošenja alkohola.
Na sjeverozapadu Poljske je od početka studenoga od posljedica niskih temperatura preminulo 122 ljudi.
Poljske vlasti i policija su danas pozvale stanovništvo da budu osjetljivi prema beskućnicima te da im pomognu.
Poljske su zime poznate po velikom broju smrtnih slučajeva od pothlađivanja. u periodu od studenoga 2008. do siječnja 2009. godine je od hladnoće u toj zemlji preminulo 82 ljudi. Najgora zima u Poljskoj je bila 2005/2006. godine kada je od hladnoće preminulo 233 ljudi.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati