Od 1. travnja plin skuplji do 10%
OD SLIJEDEĆEG mjeseca oko 200 tisuća Hrvata u osam gradova dobit će veće račune za grijanje. U Vukovaru plin bi trebao poskupiti više od 10 posto, Zagrebu, Rijeci, Karlovcu, Slavonskom Brodu i Osijeku 9 posto te u Varaždinu 3 posto.
Odluku po kojoj će gradskim toplinarskim tvrtkama dopustiti poskupljenje usluga Vlada bi trebala donijeti na sijednici krajem ožujka, a moguće je da odluka bude donesena već na idućoj sjednici, doznaje Novi list od izvora iz Banskih dvora.
Ministarstvo gospodarstva odluku o poskupljenju držalo je u ladici već neko vrijeme, a ovih dana je upućena svim ostalim ministarstvima koja trebaju dati svoje mišljenje.
Zahtjev za poskupljenjem iz osam hrvatskih gradova u Ministarstvo gospodarstva stigao je još u rujnu prošle godine, kada je riječki Energo tražio poskupljenje od čak 19 posto. Nakon analize koju je provela Hrvatska energetska regulatorna agencija (HERA), koja sudjeluje u određivaju tarifa, pokazalo se da su zahtjevi za poskupljenjem opravdani.
Već početkom sezone grijanja odluka o poskupljenju bila je pripremljena, ali je resorni ministar Branko Vukelić odlučio blokirati poskupljenje dok ne prođe sezona najjačeg grijanja.
Sada je sigurno da građani ove zime neće znatno osjetiti poskupljenje plina jer je sezona grijanja pri kraju, ali na jesen, početkom nove sezone grijanja, sigurno hoće.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati