Objavljena snimka trojice talaca u Iraku
TRI OD ČETIRI aktivista Organizacije "Kršćanski mir", oteta prije tri mjeseca, pojavili su se na video snimci emitiranoj na katarskoj televizijskoj postaji Al-Jazeera u utorak. Video snimka traje 25 sekundi i navodno je prikazana molba trojice muškaraca da se što prije osigura njihov povratak.
Na snimci se vide dvojica Kanađanina i jedan Amerikanac koje su oteli pripadnici terorističke grupe, uz prijetnju ubojstvom ukoliko ne budu oslobođeni irački zatvorenici koji se trenutno nalaze u američkim zatvorima.
Četvrti muškarac se na snimci ne pojavljuje i njegov je status nepoznat.
Glasnogovornik britanskog veleposlanstva izrazio je zabrinutost zbog cijelog slučaja, te potrebu da zatvorenici budu oslobođeni: "Očito smo najviše zabrinuti za četvrtog taoca koji nije na snimci. No, nadamo se da je živ, te da će se sva četvorica neozlijeđeni vratiti svojim obiteljima."
Članovi organizacije "Kršćanski mir" vjeruju u povratak svojih kolega, ali ističu također kako je nužno osloboditi iračke zatvorenike koji se nalaze u zatvorima višenacionalnih snaga u Iraku: "Mi vjerujemo kako je dublji razlog otmice invazija i okupacija Iraka predvođena britanskim i američkim snagama. Okupacija mora završiti."
Obitelji zatočenih mirotvoraca s njima su u mislima i sigurni su da im njihova vjera daje snagu da izdrže.
U nedjelju, stoti dan od otmice, u cijeloj se Velikoj Britaniju molilo za siguran povratak četvorice humanitaraca.
I.A.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati