Obama danas prvi put u Bijeloj kući
NOVOIZABRANI predsjednik Barack Obama prihvatio je poziv aktualnog predsjednika Georgea Busha te će ga danas posjetiti u Bijeloj kući. Kako je Obama rekao u petak na svojoj prvoj službenoj novinskoj konferenciji nakon pobjede na izborima, nada se da ga danas ne očekuje samo razgledanje nego da će razgovarati i o konkretnim stvarima zbog velike krize u kojoj se nalazi SAD. U petak je Obama rekao kako na sastanak ide posve opušten, iako postoje razlike u mišljenjima te upozorava da Amerika ima samo jednog predsjednika, a do 20. siječnja to je George Bush.
S druge strane, Bush najavljuje da će njegova administracija nastaviti s naporima za suzbijanje gospodarske krize kao i s pripremama vezanima za prijenos vlasti na Obaminu administraciju.
Prvi večernji izlazak sa suprugom nakon pobjede
Obama i njegova supruga Michelle u subotu navečer su uživali u nečemu za što vrlo vjerojatno neće imati priliku u iduće četiri godine, u romantičnoj večeri za samo njih dvoje. To im je bio prvi zajednički večernji izlazak nakon pobjede na izborima. Večerali su u restoranu Spiagia u Chicagu, koji je njihova omiljena lokacija za posebne prilike. Tamo su obilježili svoju godišnjicu braka 3. listopada i rođendan Michelle ranije ove godine.
Ovu večer, različitom od svih prijašnjih, činilo je to što je bračni par Obama na večeru došao u koloni sa specijalnim agentima Tajne službe koja pazi na svaki korak novoizabranog predsjednika, kojemu je već upućen čitav niz prijetnji. Jedan od njegovih svakodnevnih rituala kojih se ne odriče je odlazak u teretanu u koju ga opet prati niz naoružanih agenata.
U medijima su se pojavile i fotografije koje pokazuju da unatoč anketama koje su pokazivale njegovu sigurnu pobjedu, Obama nije bezbrižno gledao pristizanje rezultata s birališta diljem Amerike, a kako je to izgledalo možete vidjeti u videu koji vam donosimo.
D.M.
Foto: AFP