Novi operater u Srbiji zapošljava 300 stručnjaka
MOBILKOM AUSTRIA je danas potpisao ugovor sa srpskom agencijom Ratel za 10-godišnju licencu za GSM 900/1800 i UMTS koja se, po isteku, automatski produžava za daljnjih 10 godina. Uplatom od 320 milijuna eura za licencu time i službeno ispunio uvjete kao vlasnik novog operatera u Srbiji. Iz austrijske tvrtke još jednom su se zahvalili Vladi Srbije na brzom i transparentnom natječaju za trećeg operatera.
"Rekao sam da ćemo doći u Srbiju kao novi operater i održali smo obećanje. Jako sam zadovoljan i zahvalan srpskim vlastima na prilici koju smo dobili da pomognemo u razvoju srpskog tržišta telekomunikacija. Uskoro ćete vidjeti prednosti naše razmjene iskustva i znanja unutar mobilkom austria grupe i visoke standarde poslovanja. Naša nova tvrtka u Srbiji će se pridružiti grupi vrlo uspješnih operatera u Austriji, Lihtenštajnu, Hrvatskoj, Sloveniji i Bugarskoj. Osim investicije od 320 milijuna eura za licencu, planiramo uložiti dodatno više od 250 milijuna eura idućih godina" – podsjetio je Boris Nemšić, predsjednik Uprave Telekom Austria i mobilkoma austria.
Predsjednik Uprave novog operatera Alexander Sperl dodao je kako od sutra počinje zapošljavanje više od 300 stručnjaka koji će se pridružiti tvrtki u 2007. Kazao je da traže stručnjake iz različitih područja koji žele prave izazove u najuzbudljivijoj industriji, koji će zajedno s ostalim članovima tima iz drugih zemalja mobilkom austria grupe, stvarati novog operatera.
Uz Sperla, koji dolazi s pozicije rukovoditelja oglašavanja i brand menadžmenta u tvrtki mobilkom austria, u Upravi su još Roland Haidner, dosadašnji izvršni direktor za strategiju, projekte i integraciju u bugarskom Mobiltelu te Darko Parun, dosadašnji izvršni direktor tehničkog odjela ovog operatera u Hrvatskoj.
Već u 2007. će novi operater ponuditi svoje usluge korisnicima u Srbiji.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati