Njonjo ide u posjet Japanu
PREDSJEDNIK sabora Gordan Jandroković na poziv predsjednika Zastupničkog doma japanskog parlamenta Tadamorija Oshime boravit će od ponedjeljka u višednevnom službenom posjetu Japanu, a u službenu audijenciju primit će ga i novoustoličeni japanski car Naruhito, priopćeno je iz sabora.
Sastat će se s Abeom
U ponedjeljak, Jandroković će se sastati s predsjednikom japanske vlade Shinzom Abeom, a u utorak će održati sastanke s predsjednikom Zastupničkog doma Tadamorijem Oshimom i predsjednikom Gornjeg doma japanskog parlamenta Chuichijem Dateom te predstavnicima japansko-hrvatske parlamentarne skupine prijateljstva.
Istog dana, Jandrokovića će u službenu audijenciju primiti novoustoličeni japanski car Naruhito u Carskoj palači u Tokiju.
Posjetit će i Hiroshimu
Službeni posjet Japanu u srijedu nastavit će se sastankom Jandrokovića s ministrom vanjskih poslova Japana Tarom Konom te s ministrom prostora, infrastrukture, prometa i turizma Japana, Keiichijem Ishiijem.
U četvrtak, predsjednik sabora posjetit će Hiroshimu i uz gradonačelnika Hiroshime Kazumija Matsuija sudjelovat će u ceremoniji polaganja vijenca za žrtve atomskog bombardiranja te će posjetiti Memorijalni park mira Hiroshime.
Službeni posjet Jandrokovića Japanu završit će sastankom s guvernerom prefekture Kyota Takatoshijem Nishiwakijem te gradonačelnikom Kyota.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati