Neredi u Jeruzalemu
U JERUZALEMU opet neredi. Policija se sukobila s Palestincima koji su napali renovaciju šetališta oko džamije al-Aqsa, koja je treća najsvetija građevina islama. Policija je morala obuzdavati prosvjednike pucajući na njih gumenim mecima i bacajući na njih suzavac. Dosad je ozlijeđeno 17 prosvjednika i 15 policajaca, a priča se da se dio prosvjednika zaključao u džamiji.
Kontroverze su počele u utorak, kad su jeruzalemske vlasti počele s renovacijom Kupole nad Stijenom, koja se nalazi iznad Zida plača, a muslimanima je poznata kao Haram al-Sharif. Renovacijski radovi trebali bi se nastaviti gradnjom prolaza koji bi vodio do džamije al-Aqsa.
Muslimanski vođe pozvale su vjernike na "dan bijesa", što je rezultiralo prosvjedima i neredima.
Dopisnici iz Jeruzalema tvrde da su ovo samo manji okršaji, ali nezgodno je što se događaju upravo u vrijeme kad Hamas i Fatah u Meki pregovaraju o novoj vladi nacionalnog jedinstva.
J.D.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati