Našice: Zaustavljeni bjegunci pred policijom
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Nakon dojave požeško-slavonske PU da se prema Našicama kreće osobni automobil njemačkih registracijskih oznaka, u kojemu se nalaze četiri osobe, u našičkoj Ulici kralja Tomislava postavljena je blokada s uređajem za prisilno zaustavljanje vozila ("jež").
Oko 0,15 sati vozač je pokušao bez zaustavljanja proći blokadu, ali se vozilo nakon nailaska na "ježa" zaustavilo. Kako bi se spriječio njihov daljnji bijeg, nad četvoricom hrvatskih državljana, zatečenih u vozilu, primijenjena su sredstva prisile, a nakon toga su privedeni u službene prostorije.
Kriminalističkom je obradom utvrđeno da je 24-godišnji hrvatski državljanin iz Đakova, upravljajući vozilom, u blizini Gradca Našičkog u više navrata pokušao s ceste izgurati policijsko vozilo, u kojemu su se nalazila dva djelatnika požeške Policijske postaje.
Protiv njega će biti podnesena kaznena prijava zbog napada na ovlaštenu službenu osobu te prekršajna prijava zbog kršenja Zakona o sigurnosti prometa na cestama.
Također je utvrđeno da je za 28-godišnjem hrvatskim državljaninom iz Tenje na snazi tjeralica te je nakon kriminalističke obrade, na temelju rješenja o određivanju pritvora našičkog Općinskog suda, priveden u osječki zatvor.
Sve četiri osobe evidentirane su kao počinitelji više kaznenih djela, imovinskih delikata, a s obzirom na to da vozač nije posjedovao dokumentaciju za vozilo, ono mu je privremeno oduzeto kako bi se utvrdilo vlasništvo.
(Hina) xivuč ydd
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara