NASA odgodila polijetanje shuttle-a discovery
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Kontrola misije u svemirskom centru Kennedy na Floridi donijela je odluku nešto manje od dva i pol sata prije vremena predviđenog za lansiranje Discoveryja.
Problem se pojavio na jednom od četiri senzora odgovorna za prekidanje rada motora u odgovarajućem trenutku tijekom uzlijetanja. Kontrola misije je kazala kako je polijetanje odgođeno najmanje jedan dan, ali nije sigurno da će Discovery i poletjeti u četvrtak.
Sedmočlana posada Discoveryja već se nalazila u letjelici kada je objavljena odluka o odgodi, a do tada je izgledalo da samo loše vrijeme može odgoditi njezino polijetanje prema međunarodnoj svemirskoj postaji.
Za propast Columbije okrivljeno je oštećenje na oplati od pločica koja štiti raketu od topline prilikom slijetanja.
NASA je u utorak već doživjela drugi problem kada je zaštitni omotač od plastike i pjene pao s jednog od prozora Discoveryja i oštetio zaštitne pločice na jednom od sustava za manevriranje, ali je oštećenje brzo popravljeno.
Tijekom 12-dnevne misije austronauti bi trebali testirati niz izmjena koje su napravljene na letjelicama nakon propasti Columbije koja je navela NASA-u da prizemlji svoju flotu svemirskih letjelica.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Raketa bi također trebala dostaviti zalihe hrane i opreme Međunarodnoj svemirskoj postaji.
(Hina) xsl ysb
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara