Najmanje 19 poginulih u tornadima u SAD-u
SPASILAČKE ekipe i policija pronašle su do ponedjeljka ujutro tijela 19 osoba koje su u raznim dijelovima SAD-a, točnije središnjeg i zapadnog dijela zemlje, poginule od posljedica udara tornada koji su u posljednjih 24 sata poharali razna područja država Tennessee, Missouri i Illinois.
Snažno olujno nevrijeme praćeno jakim vjetrovima i zračnim "pijavicama" čupalo je drveće i rušilo crjepove s krovova kuća, no osim velike materijalne štete snažno je nevrijeme usmrtilo 8 osoba u okrugu Dyer te još tri osobe u susjednom okrugu Gibson u Tennesseeju.
Predstavnici vlast navode kako se takav broj smrtno stradalih građana smatra visokim, dok se materijalne štete tek trebaju utvrditi po smirivanju meteo situacije i pojavi stabilnog vremena.
Oluje, u kojima su ozlijeđeni deseci stanovnika širom američkog središnjeg zapada, uzrokovale su nekolicinu tornada u sjeveroistočnom Arkansasu.
Snažni su vjetrovi uzrokovali smrt najmanje dviju osoba u Missouriju, a nakon što je tornado uzrokovao velike materijalne štete u Caruthersvilleu u tom je gradu na jugoistoku države na viši stupanj podignuto stanje sigurnosti.
Jedan je 42-godišnjak poginuo kada je vjetar prevrnuo njegovu pokretnu kućicu u kojoj je živio blizu Circle Citya, dok je još jedan muškarac poginuo kada je na njega palo drvo dok je hodao stazom u parku blizu Ballwin u okrugu St. Louis.
U Illinoisu jedan je 54-godišnjak stradao u vrijeme dok se nalazio u prodavaonici odjeće koja se pod snažnim udarima vjetra srušila i usmrtila ga.
Spasilačke službe i dalje tragaju za stradalima i nestalima pa se strahuje kako bi broj žrtava mogao dodatno porasti.
I.K.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati