Na Mercator u Beogradu bačena bomba, u Čačku se dojava ipak pokazala anonimnom
URED za odnose s javnošću trgovačkog centra Mercator iz Beograda priopćio je jutros kako će Mercatorov prodajni centar u Novom Beogradu danas normalno raditi, unatoč tome što je jutros tamo eksplodirala bomba.
U eksploziji nije bilo stradalih, ali je počinjena materijalna šteta. Beogradski B92 javlja kako je eksplozivna naprava bačena jutros oko pet sati kada je bomba eksplodirala na parkiralištu Mercatora. Oštećen je izlog trgovine u prizemlju.
Mercator je i u Čačku u popodnevnim satima spominjan u kontekstu eksplozije bombe. Slovenski mediji objavili su, naime, da je popodne anonimnom telefonskom dojavom bilo javljeno i da je eksploziv postavljen u Mercatorov robni centar u Čačku, ali se dojava pokazala lažnom.
Slovenski politolog i sigurnosni stručnjak Anton Bebler za televizijsku postaju POP-TV izjavio je da je prijetnja Mercatoru posljedica "propagandne hajke" koju protiv slovenske vanjske politike zadnjih tjedana vodi srpski list Politika. Taj je list, naime, objavio tajne dokumente o navodnim "antisrpskim" potezima Ljubljane u vezi s Kosovom.
Slovensko ministarstvo vanjskih poslova izrazilo je zabrinutost zbog eksplozije koja se jutros dogodila ispred ulaza u Mercator u Novom Beogradu te očekuje da će slučaj biti istražen, a protiv odgovornih za eksploziju poduzete odgovarajuće mjere.
U priopćenju stoji da su slovensko-srpski odnosi tradicionalno prijateljski te kako će se slovenske vlada i europska unija truditi da tako i ostane.
I.K.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati