Maloljetnici čekićem orobili kaštelansku kladionicu
KAŠTELANSKA policija Istražnom centru Županijskog suda u Splitu privela je dvojicu maloljetnika koji su prije nepunih mjesec dana, prijeteći djelatniku čekićem, orobili jednu tamošnju kladionicu.
Prema informacijama PU splitsko-dalmatinske, maloljetnici (1990. i 1989.) su 14. listopada navečer ušli u kladionicu te su djelatniku koji je tada radio prijetili da će ga ozlijediti čekićem ako im ne preda novac.
Obojica su bili maskirani i odlučni napustiti kladionicu s plijenom. Djelatnik je u strahu za svoj život razbojnicima predao oko dvije tisuće kuna nakon čega su razbojnici pobjegli.
Glasnogovornica splitske policije Marina Kraljević-Gudelj potvrdila je za Index ovaj događaj dodajući da je 16-godišnjak istu kladionicu orobio krajem rujna. On je 24. toga mjeseca sa sobom uzeo sjekiru kojom je zaprijetio djelatniku kladionice.
Nemoćan da bilo što učini djelatnik je predao novac koji je maloljetni razbojnik kasnije potrošio.
Naknadnim istražnim radnjama policija je došla do informacija koje su otkrile počinitelje listopadskog razbojstva, a kriminalističkom obradom utvrđeno je da je 16-godišnjak odgovoran i za rujansku pljačku iste kladionice.
Nakon saslušanja istražni sudac obojicu je maloljetnih razbojnika pustio da se na optužbe iz policijske kaznene prijave brane sa slobode
I.K.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati