Londonska burza otpušta 250 radnika
LONDON Stock Exchange Group (LSE) najavila je u petak da će otpustiti 250 radnika kako bi uštedjela na troškovima u sklopu priprema za izlazak Britanije iz Europske unije.
Cilj je uštedjeti 30 milijuna funti godišnje, pri čemu u kompaniji ističu da unatoč tome neće ostvariti zacrtanu maržu temeljne dobiti za ovu godinu od oko 55 posto s obzirom na planiranu kapitalnu potrošnju.
Otpuštanja će zahvatiti sve dijelove poslovanja a fokusirat će se na smanjeno udvostručavanje poslova, istaknuo je izvršni direktor David Schwimmer.
Svi dijelovi grupe, uključujući one za koje se procjenjuje da će biti najteže pogođeni Brexitom, poput kliringa, i dalje dobro posluju, bez promjena u tržišnoj poziciji, naglašava Schwimmer.
"Jako smo dobro pripremljeni za sve scenarije Brexita", kazao je čelnik LSE-a novinarima.
"Očekujemo da će prilike za rast na međunarodnoj razini amortizirati eventualne nepovoljne trendove na tržištu u 2019.", naglasio je Schwimmer.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati