Koncert Velškog baroknog orkestra
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Orkestrom je ravnao Andrew Wilson - Dickson.
Kao solisti nastupio je sam Wilson - Dickson na čembalu i violinistica Marianne Szuecs.
Koncert je nosio naziv "Dražest tihoga i glasnoga - večer koncertantne glazbe".
Tako su izvedena djela Henryja Purcella (Preludij 4. čina opere the Fairy Queen), Johanna Sebastiana Bacha (Koncert za čembalo i gudače u d-molu) te Antonija Vivaldija (Koncert za dvije trube i gudače u C-duru) i drugih skladatelja.
Marianna Szuecs mađarska je violinistica koja je diplomirala na budimpeštanskoj Akademiji Ferenc Liszt, a stručno usavršavanje nastavila je u Cardiffu na Kraljevskom Velškom koleđu za glazbu i dramu te u Londonu gdje studira baroknu violinu. Diljem svijeta nastupa kao solist, voditelj ansambla i komorni muzičar te uz to redovito muzicira s najprestižnijim ansamblima.
Velški barokni orkestar profesionalni je orkestar koji glazbu izvodi na autentičnim instrumentima a sponzorira ga Wales Art International.
(Hina) xmbed yln
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara