Još jedan požar u Rusiji
NAKON jučerašnje tragedije u Moskvi, danas je u Rusiji ponovo izbio požar u bolnici. Ovaj put gorila je neurološka klinika u pokrajini Kemerovo u Sibiru. Devet osoba je poginulo.
Vatra je buknula u subotu navečer i ubrzo se proširila na cijelu kliniku. Vatra je ugašena tek 01:23 sata u noći.
Prema hitnim službama koje su odgovorile na poziv u pomoć klinika je požar prijavila sa znatnim zakašnjenjem
"Znamo da se požarni alarm aktivirao u 20:15 sati po moskovskom vremenu. Međutim, osoblje klinike je pozvalo vatrogasce tek sat i pol nakon toga. Za to su vrijeme ljudi u klinici pokušavali sami ugasiti vatru", izvještavaju ruske hitne službe.
U požaru je stradalo devet osoba. Svih devet je umrlo od trovanja ugljičnim monoksidom. Većina ih je uspješno identificirana. 16 je osoba hospitalizirano zbog ozlijeda zadobivenih u požaru.
P.V.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati