Invazija mačjih buha u Dugoj Resi
MAČJE buhe opsjele su zajedničke prostorije zgrade u Ulici bana Jelačića, u centru Duge Rese i mogu predstavljati ozbiljnu prijetnju za zdravlje ljudi. Prvi je najezdu na svojoj koži osjetio stanar spomenute zgrade, Matija Pavković, kojem je odlazak u drvarnicu postao prava noćna mora, prenosi Radio Mrežnica.
"Apeliram da se to na neki način riješi radi dobrobiti stanara i zdravstvenih razloga. To se jednostavno mora riješiti i zbog brojne djece koja se posvuda igraju i kojima ne možemo zabraniti da odlaze u podrum", istaknuo je Pavković. Njegovi apeli, čini se, ne brinu većinu stanara, koji su sami problem i izazvali.
Naime, oni su prešutnim dogovorom dopustili boravak mačke, koja je buhe u zgradu i donijela ali nitko od njih nije htio kao vlasnik preuzeti odgovornost za nesretnu životinju. Gradski pročelnik Mladen Rakočević tvrdi kako nije bio upoznat s problemom stanara u Jelačićevoj ulici ali je obećao hitnu sanaciju.
"U svakom slučaju, ako je ugroženo zdravlje građana, mi ćemo sigurno postupiti po tome, pozvat ćemo nadležne institucije da nešto po tom pitanju poduzmu", rekao je Rakočević. Dodatni problem stvara činjenica kako mačje buhe prenose i trakavicu, koja može ozbiljno ugroziti zdravlje ljudi, upozorila je karlovačka veterinarka Nina Domišljanović. Osim sanacije prostorija, potrebno je i zaraženu mačku očistiti od malih krvopija, jer će se u protivnom isti problem ponovo pojaviti, dodala je.
K.S.
Foto: HR Foto
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati