Inspektori IAEA otputovali u Irak
Tekst se nastavlja ispod oglasa
"Inspektori se vraćaju u Irak kako bi provjerili je li nuklearni materijal koji je ostao ondje pod pečatom IAEA, opljačkan. Naime, dobili smo nepotvrđene informacije o tomu", kazala je glasnogovornica IAEA Melissa Fleming.
Nuklearni materijal iz skladišta nuklearnog materijala u Al-Tuwaithi, IAEA je zapečatila još 1991. Od tada se inspekcije skladišta provode jedanput godišnje. U skladištu u Al-Tuwaithi je "nekoliko tisuća barela obogaćenog urana", kazala je glasnogovornica. Taj radioaktivni materijal ne može se upotrijebiti za izradu nuklearne bombe, ali je "iznimno opasan za zdravlje stanovništva".
Znanstvenici IAEA u Irak će stići u petak, a s radom će početi u subotu, kazala je Fleming.
Ovo je .
Homepage nacije.
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
Učitavanje komentara
Tražimo sadržaj koji
bi Vas mogao zanimati
bi Vas mogao zanimati