IDS nikada neće u koaliciju s HDZ-om
DAMIR KAJIN, budući saborski zastupnik i potpredsjednik Istarskog demokratskog sabora (IDS -DDI) ponovio je danas u Puli stavove IDS-a kako ta stranka može koalirati jedino sa strankama lijevog centra, dok bilo kakvo koaliranje s HDZ-om ne dolazi u obzir.
Kajin je na današnjoj novinskoj konferenciji opovrgnuo nagađanja o mogućem sudjelovanju IDS-a u velikoj koalicijskoj vladi rekavši kako se IDS "ni preko SDP-a i HNS-a neće u to uvesti".
"Glas za IDS bio je i bit će uvijek najčvršći glas protiv HDZ-a. IDS će koaliciju lijevoga centra poduprijeti, no u ostalo neće ulaziti" - kazao je Kajin.
O postizbornoj koalicijskoj trgovini je rekao da je logika koalicije HDZ-HSS-HSLS "kako nešto preraspodijeliti, a ne stvoriti" - pogubna.
"Pogubno je da se zbog unutarstranačkog mira osnuju tri do četiri nova ministarstva jer je to politika sve za vlast, a vlast ni za što. " - kaže Kajin dodajući kako predsjednik HSS-a Josip Friščić ulazi u vladu samo da spasi stranku.
"Friščić će na kraju imati više ministara nego zastupnika, a Hrvatska od njih neće imati mnogo koristi." - zaključuje Kajin.
I.K.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati