HSS: Sutra podnesak Ustavnom sudu
Tekst se nastavlja ispod oglasa
S tim se potezom suglasilo i stranačko Predsjedništvo koje je zasjedalo iza zatvorenih vrata.
Stav je HSS-a, kazao je predsjednik stranke Zlatko Tomčić, da je Vlada pregovarajući o Protokolu 7 povrijedila hrvatske zakone, a pregovori su cijelo vrijeme vođeni pod velom tajni.
"Očito je da Vlada postupa protuzakonito, jer da se postupalo u skladu sa zakonom, Sabor bi donio zaključke koji bi išli na ruku nacionalnoj poljoprivredi", rekao je Tomčić.
Predsjednik HSS-a kaže i da osim dviju "nemuštih izjava" ministra poljoprivrede Petra Čobankovića nema nikakvih dodatnih informacija što se događa u Bruxellesu gdje traje treća runda pregovora o Protokolu 7 između hrvatskih pregovarača i EU.
Prije nego podnesak predaju na mjerodavnu adresu, Tomčić i Vresk nisu željeli iznositi pojedinosti dokumenta pripremljenog za Ustavni sud.
Tomčić nije želio spekulirati ni o razlozima zbog kojih su u petak kraj rasprave o HSS-ovoj interpelaciji o radu Vlade na Protokolu 7 HSS-ovci dočekali kao jedini predstavnici oporbe.
Potvrdio je informaciju da se u toj stranci traži mogućnost kojom bi se, preko posebne frekvencije, osigurao prijenos saborskih sjednica nakon što je koncem travnja s emitiranjem prestao treći televizijski program na kojem su te sjednice emitirane.
Predsjednik HSS-a kaže i kako je početkom devedesetih sklopljen ugovor s Hrvatskom televizijom da će trajno prenositi saborske sjednice, te da taj ugovor nikada nije razvrgnut.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara