Grbin: U petak predajemo potpise za opoziv Ćorića
PREDSJEDNIK SDP-a Peđa Grbin najavio je da će ovog tjedna u saborsku proceduru uputiti prijedlog za opoziv ministra gospodarstva i održivog razvoja Tomislava Ćorića, a potpise za pokretanje procedure predat će u petak.
"Ovog ćemo tjedna u saborsku proceduru uputiti prijedlog za opoziv ministra gospodarstva i održivog razvoja Tomislava Ćorića", rekao je Grbin novinarima u saboru. Izvijestio je i da je za to prikupljen dovoljan broj potpisa, ali će njihov točan broj reći u petak, kada budu predavali inicijativu.
Naveo je i kako potpise nisu dali samo zastupnici SDP-a već i drugih oporbenih klubova. Poručio je i kako, ako zastupnici većine, pa bili i iz redova manjinskih zastupnika i drugih stranaka, smatraju da je ponašanje ministra Ćorića i sve što je radio u redu, oni njihovu inicijativu neće potpisati.
"Da se hrvatska politika očisti od ljudi poput Ćorića"
"Ako smatraju da u Hrvatskoj napokon trebamo reći ne korupciji, pogodovanju, zaštiti privatnih interesa, onda će nam pomoći da se hrvatska politika očisti od ljudi poput Ćorića", dodao je Grbin.
"Želimo da se o ovoj aferi raspravlja i osigurati da, budući da većina ne želi osnovati istražno povjerenstvo, barem na ovaj način govorimo o pojavama koje se događaju u hrvatskom društvu, među ostalim, i o proboju sudskih istraga. Želimo mogućnost da o ozbiljnim temama koje jako utječu na život i financijsku sliku u Hrvatskoj govorimo tamo gdje je za to mjesto - u Hrvatskom saboru", pojasnio je.
Komentirajući činjenicu da je u klubu Dragana Kovačevića bio i predsjednik Zoran Milanović, Grbin je poručio: "Mi tamo ne bismo bili. Svatko tko je bio morat će objašnjavati zašto je bio, a predsjednik je to više puta učinio. No, Ćorić je jedini koji je nadređen Draganu Kovačeviću, ne samo da ga imenuje i razrješava nego bi ga trebao i kontrolirati i upravo zbog toga se protiv Ćorića vodi postupak pred Povjerenstvom za odlučivanje o sukobu interesa."