GM promijenio mišljenje - Opel ostaje!
GENERAL Motors ipak neće prodati Opel. Naime, vodstvo posrnulog američkog proizvođača je odlučilo kao su Opel i Vauxhall bitni za ponovno uzdizanje GM-a.
Podsjetimo, GM je nedugo nakon bankrota na prodaju ponudio 55% dionica Opela, a potom je stigla i vijest kako će taj paket biti prodan kanadskom proizvođaču dijelova Magni i konzorciju koji je predvodila. Kasnije su se u priču uplitali i drugi ponuđači, no bez ikakvih konkretnih rezultata.
Čini se kako od svega ipak ništa te će GM sam restrukturirati Opel i pokušati se vratiti na stare staze slave. Pojedini članovi njemačke vlade sada očekuju povrat novca koji je do sada uložen u Opel u vidu pomoći dok se vjerovalo kako će proizvođač iz Rüsselsheima morati naći novog vlasnika. Mnogi vjeruju kako bi GM i sada mogao zatražiti dodatnu pomoć iz paketa koji su Nijemci planirali dati Magni za daljnje restrukturiranje i pomoć pri preuzimanju Opela.
No, GM-ov šef Fritz Henderson vjeruje kako je GM-ov plan najjeftinije rješenje za dugoročnu stabilnost Opela, u što će, vjeruje, uvjeriti čelnike njemačke i drugih zainteresiranih vlada. Prezentacija tog plana, navodno, slijedi vrlo skoro.
Za sada se tek zna kako, nakon odlaska Saturna u povijest, GM planira upotrijebiti Opel kao bazu za razvoj Buicka i Chevroleta koji je prisutan i na europskim tržištima. Što dalje, saznat ćemo uskoro.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati