Glavaš ostaje u pritvoru
BRANIMIR GLAVAŠ ostaje u pritvoru, odlučilo je danas Izvanraspravno vijeće Županijskog suda u Zagrebu.
U obrazloženju se navodi da se optuženicima stavlja na teret počinjenje najtežih radnji koje se mogu počiniti protiv civilnog stanovništva, a to je protuzakonito zatvaranje, mučenje i ubijanje civila.
Svrha ovog pritvora je da se osoba koju se tereti za najteže zločine ne zadrži na slobodi jer bi to moglo kod javnosti izazvati sumnju u povjerenje sudskoj vlasti, istaknuto je u obrazloženju.
Podsjetimo, Glavaš je prošli tjedan putem svojih odvjetnika zatražio da mu se ukine pritvor uz obećanje da će se povući iz javnosti do kraja suđenja.
Osim Glavašu, pritvor je produžen ostalim optuženicima u slučaju "selotejp" Gordani Getoš-Magdić, Dini Kontiću, Ivici Krnjaku, Zdravku Dragiću, Tihomiru Valentiću i Mirku Siviću.
Protiv odluke stranke se mogu žaliti Vrhovnom sudu u roku od dva dana od primitka iste, priopćeno je u Županijskom sudu u Zagrebu.
P.V.
Foto: M.C.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati