"Delo": Hrvati se boje "schengenlanda"
Tekst se nastavlja ispod oglasa
"Hrvatska javnost s velikom pažnjom promatra uvođenje schengenskog režima na slovensko-hrvatskoj granici, a novine su vijesti o otvaranju Obrežja objavile na prvim stranicama i velikim masnim naslovima, ističući izjavu (slovenskog premijera) Antona Ropa da novi režim neće razdvajati nego povezivati Uniju s nečlanicama", piše u "Delu" komentator Peter Žerjavič.
"Na negativne posljedice najčešće upozoravaju političari, na primjer Damir Kajin koji tvrdi da će schengenska željezna zavjesa odvajati razvijeni dio Europe od nemirnog jugoistoka, te da će od toga najviše štete imati Istra zbog svojih veza sa Slovenijom i Italijom", navodi list.
"To izaziva strah, osobito u desnom dijelu političkog prostora, da će Hrvatska morati čekati ulazak u EU sve dok se ne urede prilike u nemirnoj regiji", piše Žerjavič.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara