Bush u raskoraku s Amerikancima
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Glede mirovinskog sustava, 51 posto ispitanika kaže da je loša ideja stvaranje privatnih računa na koje bi pojedinci mogli ulagati dio svojeg poreza za mirovinu, što je središnja točka Bushova plana.
Postotak onih koji smatraju djelomičnu privatizaciju mirovinskog sustava lošom idejom skače na 69 posto ukoliko im se kaže da će to rezultirati smanjenjem zajamčenih beneficija iz fonda.
Čak 63 posto ispitanika kaže da Bush ima drukčije prioritete na unutarnjem planu nego većina Amerikanaca. Oni su zapošljavanje i zdravstvenu skrb stavili na prva dva mjesta, a tek onda pitanje mirovinskog sustava.
Jednako tako 58 posto njih kaže da Bush ne dijeli vanjskopolitičke prioritete s većinom Amerikanaca.
Ipak, 42 posto Amerikanaca sada kaže da bi bolje bilo da je Bush nastojao suzbiti opasnost koju predstavlja Sjeverna Koreja prije napada na Irak, dok 45 posto smatra da je Bush imao pravo što se prvo usredotočio na Irak.
Unatoč uspješnim izborima 50 posto Amerikanaca ne odobrava kako se Bush nosi s problemom Iraka. Za Busha je to poboljšanje u odnosu na prošlomjesečnu anketu kad je 55 posto ispitanika bilo protiv njegove politike u Iraku.
Anketa je pokazala da 49 posto Amerikanaca odobrava način na koji Bush obavlja predsjednički posao.
Istraživanje je provedeno telefonski od prošloga četvrtka do ponedjeljka na uzorku od 1.111 odraslih Amerikanaca uz pogrešku od +/- 3 posto.
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara