Bush se razbolio na summitu G8
DAN BARTLETT, pravni savjetnik Bijele kuće, je priopćio kako američki predsjednik George W. Bush neće sudjelovati na završnim sjednicama samita država-članica G8 u njemačkom Heiligendammu zbog toga što se "ne osjeća dobro".
60-godišnji Bush se, po Bartlettovim riječima, jutros probudio u "lošem stanju" te ga trenutno liječi dr. Richard Tubb. "Nismo sigurni je li u pitanju želučani virus ili nešto drugo", tvrdi Bartlett.
Predsjednik se bez obzira na to sreo sa svojim francuskim kolegom Nicolasom Sarkozyjem koji ga ujutro došao posjetiti u hotelskoj sobi.
Bartlett tvrdi da Bush ima namjeru nastaviti s predviđenim aktivnostima, odnosno posjetima Poljskoj, Albaniji i Bugarskoj.
U hotelskoj sobi je ostao predostrožnosti radi, pri čemu je Bartlett u šali podsjetio na slučaj njegovog oca Georgea H.W. Busha. U siječnju 1992. je tadašnji američki predsjednik prilikom posjeta Japanu kolabirao pred kamerama, što mnogi drže kao početak kraja njegovog predsjedništva, odnosno stvaranje imidža o ostarjelom i potrošenom vođi koji je nekoliko mjeseci kasnije i izgubio izbore od mladolikog Billa Clintona.
I mladom Bushu ovo nije prvi put da ima zdravstvene probleme na samitu G8. Godine 2005. se na golf-igralištu Gleneagles u Škotskoj prilikom vožnje biciklom sudario s policajcem, pao i razderao ruke.
D.A.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati