Bomba s Maksimira putuje u Slunj
BOMBA iz Drugog svjetskog rata pronađena na Maksimiru danas je uspješno deaktivirana. Stanovnici se vraćaju kući, a bomba putuje u Slunj.
Kako doznajemo od policije, ondje će u vojnom poligonu biti uništena u eksploziji. Na Maksimir će se osim stanovništva, vratiti i struja, voda i plin. Danas će se nastaviti i radovi na gradilištu gdje je pronađeno pet bombi.
Podsjetimo, tijekom prosinca i siječnja je na gradilištu u IV. Maksimirskom naselju pronađeno čak pet neeksplodiranih avionskih bombi zaostalih iz Drugog svjetskog rata. Prve dvije bombe iskopane su 17. prosinca, treća je iskopana 15. siječnja, četvrta 22. siječnja, a posljednja 24. siječnja.
Policija je tada obustavila daljnje radove na gradilištu, a djelatnici Protueksplozijskog odjela policije proveli su detaljnu pretragu terena dubinskim metal detektorima, sa ciljem eventualnog pronalaska i drugih neeksplodiranih bombi. Pretraga terena završena je jučer, no nisu pronađene druge bombe.
A.B.
Foto: I.K.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati