APEL ZA SPAS SINJSKOG "AUTOPRIJEVOZA"
Tekst se nastavlja ispod oglasa
U protivnom moglo bi doći do potpunog bankrota poduzeća, a sindikalisti najavljuju i druge mjere uključujući prosvjede, pa i blokade.
Naime, sinjski "Autoprijevoz" koji je u vlasništvu gradova i općina Cetinskog kraja u sve je težoj situaciji, a gubitci tvrtke trenutno su oko 42 milijuna kuna.
Stoga se jedini izlaz za "Autoprijevoz" vidi u restrukturiranju i prodaji strateškom partneru.
Vlasnici i čelnici tvrtke, kao i sindikalisti već su nekoliko puta u više od godinu i pol dana upozoravali Vladu na probleme "Autoprijevoza".
Tako su sindikalisti prošli tjedan Vladi uputili otvoreno pismo u kojem su novoj Vladi zamjerili na nezainteresiranosti za rješavanje problema "Autoprijevoza". Bivšu su Vladu u tom pismu optužili da lani nije donijela odluku o konsolidaciji tvrtke iako je podržala privatizaciju kao jedino ispravno rješenje.
Vlasnici i čelnici tvrtke od bivše su Vlade još u ožujku prošle godine zatražili očitovanje prije svega o otpisu duga prema državi, ali i o preustroju kao uvjetu kojeg postavlja strateški partner za kupnju poduzeća.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
U sinjskom "Autoprijevozu" trenutno je zaposleno 130 radnika, od kojih je 50 tehnološki višak, a tvrtka raspolažu sa 28 autobusa, prosječne starosti 18 godina.
(Hina) xbp ymć
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu? Kliknite ovdje.
Ovo je .
Homepage nacije.
Imate važnu priču? Javite se na desk@index.hr ili klikom ovdje. Atraktivne fotografije i videe plaćamo.
Želite raditi na Indexu? Prijavite se ovdje.
Učitavanje komentara