Radnici u grčkom Kilkisu preuzeli bolnicu
Foto: AFP
ZDRAVSTVENI radnici u Kilkisu u Grčkoj okupirali su lokalnu bolnicu i izdali priopćenje u kojem izjavljuju da je bolnica sada u potpunosti pod radničkom kontrolom.
Opća bolnica Kilkis od jučer je potpuno pod kontrolom svojih radnika. Radnici su se na takav potez odlučili jer smatraju da se problemi nacionalnog zdravstvenog sustava koji traju već duže vrijeme ne rješavaju.
Bolnica je izišla s priopćenjem u kojem stoji da će se, ukoliko država ne ispuni svoje financijske obveze prema bolnici, za podršku obratiti lokalnoj upravi i široj društvenoj zajednici. U priopćenju također stoji da će učiniti sve što je u njihovoj moći da obrane javni zdravstveni sustav.
Radnici kažu kako su potpuno svjesni toga da se trenutni i dugotrajni problemi grčkog zdravstvenog sustava ne mogu riješiti individualnim i partikularnim zahtjevima jer su problemi rezultat opće politike koja šteti svim grčkim građanima.
Pristajući na ispunjavanje pojedinačnih zahtjeva radnici smatraju da pristaju na tu štetnu politiku. Stoga se umjesto toga zalažu za opću kooperaciju i solidarnost te ujedno pozivaju sve zdravstvene radnike na isti čin.
Od sada sve odluke u okupiranoj bolnici donosit će radnici na zajedničkim sastancima, odnosno općim skupštinama.
bi Vas mogao zanimati
Izdvojeno
Pročitajte još
bi Vas mogao zanimati